Obuwie
Skuteczna ochrona przed poceniem

Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny bardzo dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Bardzo często dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona porządnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie blokują gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.